Oryginalne kartki grające

kartka świąteczna grającaKartki z pozytywką wysyłane przy różnych okazjach opatrzone melodyjką płynącą z pozytywki były niegdyś bardzo popularne. Dzisiaj już nieco wychodzą z użycia ale są jeszcze sklepy gdzie można je kupić lub ewentualnie zamówić. Najbardziej takie kartki zawsze podobają się dzieciom. Jest to rzecz kolorowa i na dodatek grająca więc budzi zainteresowanie.

Taka kartka jest nie tylko elegancką i oryginalną formą złożenia życzeń świątecznych ale także pamiątką. Pozytywki znajdujące się w tych kartkach mają wymienne baterie więc można je wymienić. Jednak takie pozytywki można przetrzymywać latami i jeśli nie słucha się ich zbyt często baterie nie wyczerpują się.

Gdy zbliżają się święta kartki grające z kolędami i innymi świątecznymi melodiami można znaleźć w księgarniach lub sklepach z dewocjonaliami oraz sklepach należących do drukarni. Co prawda jest ich już coraz mniej a wynika to z faktu, że częściej życzenia świąteczne przesyłamy przez sms, mailowo lub dzwoniąc gdyż jest to czasami tańszy sposób. Natomiast kartka grająca to już większy wydatek.

Dużo bardziej popularne stały się grające e-kartki jest ich pełno w Internecie i na każdą okazję tak więc jest w czym wybierać. Ich popularność wynika z tego, że przyciągają uwagę, posiadają ciekawą muzyczkę, można je szybko wysłać, bez wychodzenia z domu a adresat może ją obejrzeć tego samego dnia w ciągu kilkunastu minut. Trzeba tylko posiadać komputer z dostępem do Internetu. Poza tym, że można posłuchać muzyczki wiele z nich jest animowanych.

Zwyczaj wysyłania kartek praktykują jeszcze starsze osoby, które nie przywiązują dużej wagi do elektronicznych sposób ma to swój urok, wiąże się z tym moment oczekiwania i niespodzianki kiedy listonosz zapuka do naszych drzwi lub wrzuci kartkę do skrzynki.

W dawnych czasach gdy muzyka nagrywana była na tak zwanych czarnych płytach winylowych pojawiły się także pocztówki dźwiękowe. Była to nietypowa płyta gramofonowa i miała wymiar zwykłej pocztówki, która z czasem powiększała się. To dopiero była ciekawa forma przesyłania życzeń. Dzisiaj niewiele kto je pamięta być może w domach wielu z nas gdzieś na strychu u babci lub mamy znajdziemy jeszcze takie pocztówki. Co prawda jakość ich nagrania pozostawiała wiele do życzenia ale była przyjemną formą wysyłania życzeń.


Warning: mkdir(): Disk quota exceeded in /home/bmh/public_html/bmh.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 364

Fatal error: Uncaught exception 'Exception' with message 'Cache directory not writable. Comet Cache needs this directory please: `/home/bmh/public_html/bmh.pl/wp-content/cache/comet-cache/cache/http/www-kartkibozonarodzeniowe-pl`. Set permissions to `755` or higher; `777` might be needed in some cases.' in /home/bmh/public_html/bmh.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php:367 Stack trace: #0 [internal function]: WebSharks\CometCache\Classes\AdvancedCache->outputBufferCallbackHandler('<!DOCTYPE html>...', 9) #1 /home/bmh/public_html/bmh.pl/wp-includes/functions.php(3720): ob_end_flush() #2 [internal function]: wp_ob_end_flush_all('') #3 /home/bmh/public_html/bmh.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(298): call_user_func_array('wp_ob_end_flush...', Array) #4 /home/bmh/public_html/bmh.pl/wp-includes/class-wp-hook.php(323): WP_Hook->apply_filters('', Array) #5 /home/bmh/public_html/bmh.pl/wp-includes/plugin.php(453): WP_Hook->do_action(Array) #6 /home/bmh/public_html/bmh.pl/wp-includes/load.php(677): do in /home/bmh/public_html/bmh.pl/wp-content/plugins/comet-cache/src/includes/traits/Ac/ObUtils.php on line 367